
Compania ieşeană IULIUS celebrează 25 de ani de activitate cu un spectacol aniversar Multisenzorial, în Iulius Gardens, zona Lake Plaza.
Concertul Multisenzorial aduce la Iulius Town Timișoara muzica și lumina, îmbinându-le armonios într-un spectacol inedit. Vă invităm pe data de 8 octombrie, începând cu ora 20:00, să participați alături de noi la un tribut dedicat trupelor Coldplay și Imagine Dragons. Momentul va fi memorabil, iar parcul va fi scăldat într-o baie de lumină, produsă de miile de lumânări care îi vor înconjura pe artiști.


Concertul Multisenzorial oferă o experiență unică, răsfățând văzul, auzul și mirosul publicului. Rezultatul este o reprezentație care parcă te cheamă să o trăiești cu toate simțurile.
Teme muzicale celebre din repertoriul celor două formații vor fi interpretate de un cvartet profesionist - la vioara întâi (Olga Berar), vioara a doua (Cătălina Trinca), violă (Cristian Turcuș) și violoncel (Darius Tereu).
Accesul la spectacol este gratuit.










